Měření dětské nohy

Návod na měření nohy pro zdravou dětskou obuv. Zdravá dětská obuv, ortopedické vložky do bot, dětské zdravotní boty, dětské botičky.

Výrobci dětské obuvi používají často rozdílné metody pro velikostní číslování bot. Může se proto stát, že dětská obuv od jednoho výrobce se může lišit o 1 až 2 cm od obuvi jiného výrobce, ačkoli oba označují dětské boty stejnou velikostí. Rozhodli jsme se proto vytvořit jednoduchý návod na přesné změření nohy.

  • 1. Postavte dítě v tenkých ponožkách nebo bosou nohou na papír a tužkou mu obkreslete obě nohy. Tužku držte kolmo k podložce aby nedošlo ke zkreslení obrysu nohy. Obkreslete obě nohy, protože téměř každý člověk má jednu nohu delší a pro správné určení velikosti dětské obuvi je třeba vycházet z té delší.

    Zdravá dětská obuv, návod na měření nohou, dětské boty

  • 2. Označte si střed paty a střed nejdelšího prstu a změřte vzdálenost těchto dvou bodů.
    Zdravá dětská obuv, návod na měření nohou, dětské boty

  • 3. Pro zjištění potřebné velikosti dětské obuvi je nutno ještě ke změřené délce navíc připočítat takzvaný nadměrek v délce 12 až 15 mm.

  • 4. Naměřenou délku v mm převeďte dle níže uvedené tabulky. Pokud si nejste velikostí jisti, neváhejte nás kontaktovat.

Zdravá dětská obuv, převodní tabulka