Ošetřování obuvi

Ošetřování zdravé dětské obuvi. Zdravá dětská obuv, ortopedické vložky do bot, dětské zdravotní boty, dětské botičky, gumáčky.

Abyste byli se zdravou dětskou obuví spokojeni a byla zaručena její dlouhá životnost, předkládáme Vám několik rad a doporučení.

Při výběru zdravé dětské obuvi je důležité:

  • správně zvolený typ, tvar a číslo dětské obuvi
  • rozlišení dětské obuvi podle účelu (vycházková, společenská, sportovní atd.)
  • pečlivé vyzkoušení a kontrolu kvality

Při používání dětské obuvi k účelu, ke kterému není určena, může dojít k poškození, které však nelze kvalifikovat jako reklamaci. Nevhodně zvolený typ, velikost, šíře nebo tvar také nemůže být důvodem k reklamaci.


Životnost zdravé dětské obuvi záleží na správném udržování a ošetření

  • Před prvním použitím ošetřete zdravou dětskou obuv přípravkem v přiměřeném množství dle doporučení prodejce a dle typu použitého materiálu.
  • Při nazouvání zdravé dětské obuvi zejména uzavřeného střihu použijte obouvací lžíci.
  • Po vyzutí nechte zdravou dětskou obuv vyschnout, mokrou dětskou obuv vysoušejte pomalu, kůže při rychlém vyschnutí ztvrdne a zkřehne, proto dětskou obuv vycpěte novinami a sušte při pokojové teplotě, nikdy nesušte přímo nad nebo u tepelných zdrojů.
  • Zdravou dětskou obuv často střídejte, zejména v deštivém počasí, doporučuje se během 1 roku vystřídat 4−6 párů dětské obuvi.
  • Nerovnoměrnost kresby líce a částečná rozdílnost barvy povrchu je charakteristická pro přírodní useň.
  • Téměř každá useň (kůže) je dobarvována do příslušného odstínu, při nadměrném pocení nohou nebo provlhnutí může dojít k barvení.

Ošetření zdravé dětské obuvi

Zdravá dětská obuv, ošetření obuvi, dětské boty Hladkou usňovou dětskou obuv ošetřujte kvalitním krémem.
Zdravá dětská obuv, ošetření obuvi, dětské boty Velurovou a nubukovou dětskou obuv ošetřujte speciálními jemnými kartáčky. Lze dobarvovat vodoodpudivými spreji na velur. Nikdy nekrémujte! Tato dětská obuv není vhodná do deštivého počasí.
Zdravá dětská obuv, ošetření obuvi, dětské boty Lakovanou dětskou obuv čistěte suchým hadříkem, nebo speciálními prostředky na lakovanou obuv. Lakovaná dětská obuv je choulostivá na mechanické poškození, chemické vlivy, rozmáčení a mráz.
Zdravá dětská obuv, ošetření obuvi, dětské boty Textilní dětskou obuv ošetřujte za sucha kartáčkem. Podle druhu textilu a povahy znečištění také vytíráním za vlhka. Není vhodná do deštivého počasí.
Zdravá dětská obuv, ošetření obuvi, dětské boty Dětskou obuv s Gore-texem, nebo podobnými materiály očistěte vlažnou vodou a vytřete měkkým hadříkem. Nepoužívejte krémy ani leštidla. Používejte jen prostředky, které jsou k ošetřování takové dětské obuvi přímo určeny.
Zdravá dětská obuv, ošetření obuvi, dětské boty Pryžovou dětskou obuv umyjte a nechte volně uschnout.

Špinavé dětské boty by měly být očištěny čistou vodou. Ocet pomáhá odstranit skvrny od posypové soli. Žádná zdravá dětská obuv není určena pro praní v pračce!


Toto označení informuje o materiálu, který tvoří nejméně 80 % plochy

Zdravá dětská obuv, ošetření obuvi, dětské boty


Vložky do dětské obuvi promočené nebo propocené vyjměte z obuvi a sušte při pokojové teplotě. K reklamaci předkládejte zdravou dětskou obuv čistou a hygienicky nezávadnou.